Як зробити парасольку з паперу орігамі: покрокова інструкція з картинками. Навчимо Вас як своїми руками створити приголомшливі парасольки з паперу для дітей. Орігамі – це японське мистецтво складання паперу, утворено від японського огі (складати) і камі (папір). Багато століть тому це мистецтво зародилося в Японії і знайшло широке поширення у Світі. Знання передавалися з покоління в покоління по жіночій лінії і ретельно оберігалися. В Японії орігамі є відображенням культури місцевих мешканців та їх філософії. В даний час орігамі є одним з найбільш доступних мистецтв, адже для того, щоб скласти фігурку потрібно лише листок паперу. В орігамі існують загальноприйняті подібні позначення ліній згинів : «Гора і Долина» Лінія згину на себе «долина» — згин як би йде всередину аркуша паперу. Лінія згину від себе «гора» — папір згинається на іншу сторону, а згин знаходиться зовні. Пропонуємо просту інструкцію для дітей, як зробити парасольку з паперу в техніці орігамі. Ця цікава дрібничка особливо сподобається дівчаткам, адже вона може стати яскравим аксесуаром для ляльки. Покрокова розкладка дозволить дитині впоратися із завданням самостійно, хоча дошкільнятам може знадобитися допомога дорослих. У такому випадку робота з папером стане гарним варіантом спільного дозвілля, який захопить всю сім’ю і навіть може перетворитися на справжнє хобі. У наступних майстер-класах ми розповімо, як доповнити парасольку паперовими туфельками і сумочкою, виконаними в тій же техніці. А як зробити орігамі гаманець або сумочку орігамі туфельки з паперу можна прочитати в інших наших статтях.
Парасолька орігамі з паперу: покрокова інструкція
Для виготовлення «Парасольки» необхідно підготувати наступні засоби: Матеріали:
- Квадрат паперу для парасольки;
- Квадрат паперу для виготовлення тростини парасольки.
Маленький парасольку виготовлений з пакувального паперу квадрата 17смх17см. Готовий виріб без ручки 7 см, з тростиною 15 див. Помаранчевий парасольку зроблений з квадрата від аркуша формату А4. Розмір 9 див. Інструменти:
- Ножиці;
- Клей.
1 Для виготовлення парасольки складіть базову форму «подвійний квадрат». Для цього складіть квадрат 2 рази, як на фото. Отримали лінії «долиною».
2 Переверніть заготовку на іншу сторону. Складіть 2 рази по діагоналях. Отримали лінії «долиною», а перші 2 лінії «горою».
3 Переверніть заготовку ще раз. Натисніть пальцем на точку середини. Явно позначилися лінії квадратів – «долини». Двома руками одночасно беремо правий і лівий кути, тягнемо до середини і вниз. Складається заготовка «подвійний квадрат».
4 Поверніть заготовку так, щоб «глухий» , не відкривається кут був внизу. Правий і лівий кути покладіть на лінію середини, так щоб зрізи збіглися з лінією середини.
5 Переверніть заготовку, повторіть операцію ще раз.
6 Отримані 4 трикутника ( по два з кожної сторони) необхідно вкласти всередину. Щоб це було зручно, треба кожен згин (з 4-х останніх) кілька разів скласти «горою – долиною», тоді легко можна зробити вкладення. Вийшла ось така заготовка.
7 З одного боку відгинаємо вниз верхній кут, отримали рівносторонній трикутник вершиною вниз.
8 Правий і лівий кути верхнього трикутника укладаємо на лінію середини.
9 Розкриваємо останні згини, відрізаємо частину заготовки по наміченій лінії (як на фото).
10 Вийшла така заготовка.
11 Правий і лівий кути ще раз складаємо до середини (як на фото).
12 Перегинаємо отримані лінії «горою-долиною) і вкладаємо всередину.
13 Перегортаючи заготівлю, як книгу, вкладаємо всередину всі деталі. Виходить така заготовка.
14 Відгинаємо вниз кожна пелюстка, складаємо трикутник і піднімаємо назад вгору. Перегортаючи, як книжку складаємо так всі частини.
15 У результаті виходить така заготовка.
16 «Заходимо» вказівним пальцем всередину парасольки. Серединний згин кожної пелюстки з «гори» вигинаємо «долиною». Робимо акуратно, намагаючись не порвати заготовку.
17 Вийшов складений парасолька.
18 Для парасольки тростини скручуємо туго квадрат. Починаємо з куточка, для зручності використовуємо пасту від кулькової ручки. Зручніше взяти папір тонший. Заокруглюємо отриману паличку на кінці, як ручку тростини.
19 Відрізаємо нижній кінчик парасольки. Вставляємо тростина, підклеюємо, щоб тростина не вислизала.
Ось і готовий паперовий парасольку! Це проста виріб, яка підійде для початківців. Але в техніці орігамі є і більш складні фігури, призначені для підлітків і навіть для дорослих майстрів. Адже на батьківщині цього мистецтва його сприймали не тільки як розвага, але і як серйозний ремесло, яким займалися люди вищих станів. Фігури з паперу використовувалися в релігійних обрядах, в якості декорацій до свят, для прикрашення житла і т. д. Сьогодні ж орігамі допомагає батькам цікаво провести час з дитиною, а педагогам та вихователям — придумати хорошу тему для занять, які розвивають дрібну моторику рук, уважність і пам’ять. Робота з папером має багато плюсів:
- тренує спритність пальців, вправність і готує руку дошкільника до письма;
- допомагає виробити старанність, терпіння, наполегливість у досягненні цілей;
- підвищує уважність і вміння зосереджуватись на завданні;
- покращує координацію, вміння орієнтуватися в просторі, в поняттях «право-ліво», «верх-низ»;
- за рахунок спокійного темпу роботи допомагає дітям скинути напругу і розслабитися.
Величезний плюс орігамі і в тому, що це мистецтво може бути однаково цікаво дітям різних віків — зробити парасольку чи іншу річ можна разом з дошкільниками, молодшими школярами й навіть із підлітками. Кожен знайде в цьому занятті щось корисне для себе, адже психологи вже давно довели, що origami позитивно впливає на емоційний фон, сприяє релаксації, розвиває мислення та уяву.