Дерев’яні палички від морозива відмінний материалд для рукоділля. Все про створення виробів з паличок від морозива своїми руками – цікаві майстер-класи для дітей, фото ідеї, особливості роботи! Дерев’яні палички від морозива не варто поспішати викидати. Вони вважаються самим безпечним матеріалом для творчості, адже контактують з продуктами харчування. У харчовому виробництві не може бути випадкових елементів. Тому палички можна сміливо вручити дітям молодшого дошкільного віку і запропонувати змайструвати з них цікаву саморобку. Дерев’яні «держалки» від морозива знаходять широке застосування у творчості: від плоскої аплікації до рахункових елементів, від об’ємного конструктора до прикрас на ялинку.
Підготовка матеріалу до роботи
Палички від морозива вважаються безпечним сировиною для творчості. Але враховуючи, що з ними будуть контактувати малі діти, у яких є звичка тягнути іграшки в рот, варто провести процедуру дезінфекції. Для цього палички кип’ятять у воді півгодини. В результаті кип’ятіння досягається подвійний ефект:
- поверхня очищається від мікробів;
- палички набувають властивість гнучкості.
Властивість гнучкості і стійкості до деформацій можна надати замочуванням «держалок» в теплій воді протягом 12 годин. Але процедура кип’ятіння швидше наділяє палички потрібними якостями. Робочий матеріал потрібно ретельно просушити і приступати до творчого процесу.
Технологія створення виробів з дерев’яних паличок
Основними технологічними прийомами в роботі служать згинання і склеювання елементів один з одним. Грамотно підготовлені «держалки» добре піддаються невеликим згинань, добре склеюються між собою і іншим матеріалом за допомогою клею ПВА. В якості декору застосовують акрилові фарби або гуаш, акварель, разнофактурную папір, клапті тканини, намистини, паєтки. В деяких виробах необхідні отвори. Їх можна зробити свердлом по металу. Шило не підійде для цієї мети, від натиску деревні волокна будуть роз’їжджатися.
Прості вироби для дітей 3-4 років
У віці 3-4 років діти легко опановують навички склеювання і фарбування. Завдання дорослого, батька або вихователя в дитячому садку, підготувати необхідні матеріали, вирізати контури шаблонів, намалювати мордочки.
Горобчик
Для роботи потрібні (з розрахунку на одного пташеняти):
- три палички від морозива;
- один паперовий рівносторонній трикутник (довжина ребра дорівнює довжині палички);
- аркуш паперу жовтого кольору і трохи паперу червоного кольору;
- клей ПВА;
- чорний фломастер.
Майстер-клас:
- Малюк кладе по черзі праву і ліву руки на аркуш жовтого паперу, і дорослий обережно обводить їх олівцем;
- Дорослий вирізає контури долоньок;
- Малюк приклеює дерев’яні палички по сторонах трикутника;
- Розфарбовує жовтою фарбою, виходить тулуб курчати;
- Вирізані долоньки приклеює до задньої боці тулуба, виходять крила курчати;
- До верхньої вершини трикутника прилаштовують жовтий круг з намальованою мордочкою;
- З червоного паперу вирізають ніжки курчати і прикріплюють до основи тулуба.
Кумедний пташеня готовий. Можна подарувати його бабусі або дедуле, подарунок викличе у них позитивні емоції.
Літачок
Крім «держалок» від морозива в даній роботі знадобляться ще дерев’яні прищіпки. Дві цілих палички, одну половинку і прищіпку дитина забарвлює у свій улюблений колір. Коли елементи висохнуть, можна приступати до створення літачка. Покроковий план такий:
- У передній частині літака приклеїти паралельно дві палички, один зверху, другий знизу, це будуть крила літака;
- Половинку палички прикріпити в хвості апарату.
Простий літак готовий. Хлопчики обожнюють грати з технікою, а власне участь у її створенні додасть захвату.
Закладки для книг
Палички від морозива плоскі, тому з них можна змайструвати оригінальні закладки для книг. Завдання виконується буквально в два рахунки:
- Взяти паличку і декоративну заготовку;
- Приклеїти заготовку до кінця палички.
Закладка готова. Основна увага в закладках приділяється декоративним заготівлях. Їх можна змайструвати з будь-яких матеріалів, простори для фантазії необмежений.
Варіанти заготовок для закладок:
вирізані зображення героїв з дитячих журналів;
- фігурки з фетру;
- намистини;
- гудзики;
- бантики зі стрічок;
- фігурки, пов’язані гачком;
- фігурки з солоного тіста і т. д.
Паличку можна прикрасити в тематиці заготовки. Якщо закладка прикрашена фігурку кішечки, то на паличці можна зобразити сліди від її лап.
Браслет для дівчинки
Дівчатка люблять прикрашати себе намистом, кільцями, браслетами. Подружки дарують один одному красиві аксесуари в знак дружби. Подарунок особливо цінується, якщо дівчинка сама його змайструвала для улюбленої подруги. З дерев’яних паличок від морозива легко зробити витончений браслет. Для цього потрібно:
- Вимочити паличку в теплій воді 12 годин, вона стане податливою до вигину;
- Зігнути і помістити вимочену паличку в скляну баночку або гранований стакан;
- Почекати коли вона висохне.
Браслет майже готовий, залишилося лише його декорувати будь-яким з варіантів:
- обклеїти наклейками;
- розмалювати фломастерами;
- написати веселу фразу;
- обмотати нитками, чергуючи кольору;
- прикрасити бісером, забавними гудзиками, квітами з фетру.
Щоб браслет не звалювався з руки, можна попросити дорослого просвердлити по одному отвору з кожного кінця палички і просунути через них стрічку або шкіряний кружок. Гарний аксесуар, зав’язаний на бант, виглядає на руці оригінально, а дівоча дружба стає міцнішою.
Рамка для фотографії
Фоторамка, виконана дитиною самостійно, стає улюбленою прикрасою в кімнаті. В інтернеті опубліковано багато варіантів рамок, з яких можна почерпнути ідею. Цікавий варіант виглядає так:
- З щільного картону вирізують квадрат, сторони якого дорівнюють довжині палички;
- До верхнього і нижнього краю приклеюють по дві щільно прилеглих один до одного палички;
- По вертикалі прилаштовують по дві палички з кожної сторони, їх довжину підганяють таким чином, щоб вони помістилися між горизонтальними лініями;
- В отриманому вікні розміщують фото на двосторонній скотч.
Дитина прикрашає фоторамочку по своєму смаку. Дорослі повинні виявити довіру і не втручатися в процес. Він може її розфарбувати, обліпити наклейками з улюбленими героями, прикрасити намистинами або квітами з фетру, підписати веселими фразами.
Будиночок з паличок від морозива
Скрасити зимові вечори в очікуванні новорічної ночі допоможе спільне виготовлення будиночка. До роботи можна залучити всю родину, і маленьких дітей, і дорослих. Для кожного знайдеться посильне завдання, а спільна творчість сприятливо позначиться на сімейній гармонії. Для виготовлення будиночка з паличок від ескімо знадобляться матеріали:
- клей ПВА або гарячий клей;
- палички.
Робоче місце слід застелити пакувального паперу, так як роботи буде багато і велика ймовірність зіпсувати поверхню столу. При використанні гарячого клею потрібно дотримуватися заходів обережності. Майстер-клас такий:
- Спорудити чотири рамки з паличок, капаючи клей на кінчики і з’єднуючи їх між собою;
- До отриманих рамок приклеїти щільно один до одного кілька дерев’яних елементів, якщо утворився зазор між останньою паличкою і каркасної, то потрібно підрівняти ножем товщину інший палички і вклеїти в зазор;
- У результаті отримаємо чотири стіни;
- Змайструвати основу для даху, для цього склеїти два контури з трьох паличок;
- Покрити паличками скати даху;
- Зібрати будиночок;
- Гострим ножем прорізати вікна і двері;
- Отриманий будиночок потрібно розфарбувати і декорувати по своєму смаку. Це завдання частково можна довірити дітям.
Вживши смачне ескімо, майже ніхто не замислюється про те, що дерев’яній паличці можна дати друге життя. Проста, неприваблива річ служимо підручним матеріалом, дозволяючи створювати оригінальні вироби і предмети декору, гідні захоплення.
Фото ідеї саморобних виробів з паличок від морозива