Лампочок розжарювання відмінний матеріал для створення оригінальних виробів. Все про створення виробів з лампочок своїми руками – 5 простих і зрозумілих майстер-класи, фото ідеї, слушні поради! Сьогодні вже неможливо уявити наші оселі без світла та електрики. У кожному будинку з настанням темряви спалахують лампочки. Не важко уявити на скільки велика прикрість, коли якісь із них виходять з ладу. Здавалося б, єдине, що тепер може очікувати такий виріб — шлях на смітник. Однак, ознайомившись із цією статтею, стане зрозуміло, що є ще величезна кількість способів подарувати друге життя вже зовсім марного з вигляду предмета. Варто лише включити уяву.
Задекоровані і відповідним чином оброблена лампочка може перетворитися в унікальний елемент декору інтер’єру, стати новим світильником з ексклюзивним дизайном або просто ялинковою іграшкою. Все залежить тільки від того, які форми ви вирішите віддати їй.
Ось кілька можливих варіантів виробів з лампочок, доступних всім:
- вазочки
- букети або флорариумы
- свічки
- снігові кулі
- іграшки
- світильники
Підготовчі роботи
Щоб правильно підготувати лампочку до роботи, необхідно запастися:
- лампочка
- плоскогубці
- викрутка
- щільні гумові рукавички
- аркуші паперу
Робочу поверхню застелити папером, це запобіжить подальше пошук дрібних осколків. Незважаючи на те, що лампочки робляться з дуже тонкого скла, все ж є ризик порізатися. Тому не зайвим буде одягнути рукавички. Далі з цоколя лампи виймаємо плоскогубцями контакт. Викруткою розламуємо і витягуємо ізолятор цоколя, робимо це гранично акуратно, щоб не пошкодити лампочку і себе самого. Після чого можна пінцетом або маленькими щипцями вилучити весь вміст лампочки назовні. Завершальним дією буде почистити внутрішню поверхню скла сухою серветкою.
Виріб No1 – вазочка
Для того щоб створити унікальну вазу, яка привнесе атмосферу весни і затишку у ваш інтер’єр, не доведеться навіть особливо нічого робити. Лампочка, наповнена водою, вже сама по собі може використовуватися як ваза. Залишається тільки вирішити питання з її нестійкістю. Для цього можна розглянути кілька варіантів:
- можна зробити цілий ансамбль з подібного роду вазочок. Вигідно обіграти композицію цікавими колірними і фактурними поєднаннями і підвісити її на шнурках або красивих стрічках, закріплених за цоколь лампочок. Така декорація точно буде піднімати настрій оточуючих, говорячи при цьому про тонкий смак його творця
- можна зробити для вазочки підставку. Для цього можна використовувати будь-яку симпатичну дощечку, фактурний камінь, красиву кришечку, змайструвати її самостійно з дроту.
- просто використовувати стару підставку для підвісного підсвічника, якщо така є
- самий складний, але при цьому цікавий спосіб буде, надати з допомогою газового пальника дну лампочки плоский вигляд. Під впливом високої температури скло стане м’яким і йому можна буде надати потрібну форму. Однак складність полягає, від частини в тому, щоб правильно розрахувати час впливу.
Виріб No2 – снігова куля
Таку чарівну виріб можна змайструвати своїми руками у подарунок близькій людині або просто, щоб прикрасити інтер’єр кімнати. Для цього нам знадобиться:
- лампочка
- вода
- гліцерин
- блискітки
- дріт або маленькі декоративні елементи для прикраси внутрішнього простору кулі
- маленька кришечка від ліків, яка відповідає розмірам цоколя. Також таку кришечку можна вирізати з пробки від пляшки вина
- підставка
- декоративна стрічка
- ножиці
- термоклей
Для початку підготуємо внутрішній декоративний елемент з дроту, це може абстрактна витягнута фігурка, контури квітки або гілочки дерева. Зробити саморобку іменний можна, якщо скрутити з дротики ім’я або першу букву імені обдаровуваного. Після чого закріплюємо деталь на пластиковій або пробкової кришечці. В лампочку заливаємо воду з гліцерином в пропорції 7:3. Засипаємо туди блискітки. Після цього закриваємо лампочку кришкою з декоративним елементом, заливаємо все ретельно термоклеєм і затягуємо цоколем. Заключним етапом буде закріпити виріб на підставці цоколем вниз і задекорувати місце скріплення красивою стрічкою. Магічний снігова куля готовий!
Порада: не рекомендується дарувати таку саморобку маленьким дітям. Скло з якого вона виконана дуже тонке, що робить виріб ще більш крихким.
Виріб No3 – ялинкова іграшка Сніговик
Напередодні настання зими, а разом з нею і новорічних свят, прекрасною ідеєю стане скоротати вечір у колі близьких за створенням ялинкових прикрас зі старих лампочок. Зробити це можна за допомогою розпису візерунками або малюнками скляній поверхні. Можна обклеїти лампочки, використовуючи клей блискітками, стразами і дрібними намистинами. А можна змайструвати різні фігурки. Безпрограшним варіантом ялинкової іграшки стане сніговик. Для створення такої іграшки вам знадобиться:
- старі лампочки
- клапті тканини
- фарби
- полімерна глина
- клей
- декоративні елементи: стрічки, ремінці, мотузочки, з яких можна заплести кіски
Покрити лампочку білою акриловою фарбою. Поки вона висихає, з клаптів тканини вирізаємо трикутники, зшиваємо їх за формою колпаков, край яких оформляємо бахромою. Після цього можна задекорувати ковпаки з допомогою стрічок, намиста та інших підручних матеріалів. Можна, наприклад, сплести з мотузочок кіски. З полімерної глини зліпити маленькі морквини, які послужать носами для майбутніх сніговиків. Носи розфарбовуємо помаранчевою фарбою, робимо чорні рисочки, для максимальної натуральності. Намалювати сніговикові симпатичну пику. Після висихання всіх деталей, залишається тільки з’єднати їх за допомогою клею. З мотузки зробити петлю, за допомогою якої іграшка буде вішатися на ялинку, і пришити її до ковпачку.
Порада: для розмальовування іграшок використовуйте спеціальні акрилові фарби для скляних і керамічних виробів. Для створення складних малюнків використовуйте контурні фарби. З їх допомогою створюється тільки контур малюнка, тому що густина таких фарб не дає змішуватися різним кольорам.
Виріб No4 – ялинка
Ще одна іграшка на новорічну тему. Для того щоб її виконати, нам знадобиться:
- лампочка
- вовняні нитки зеленого кольору
- клей
- зірка – її можна змайструвати з картону або взяти готову ялинкову іграшку у формі зірочки відповідного розміру
- намистини
- підставка
Щільно обмотати лампочку вовняною ниткою, промазуючи при цьому скляну поверхню клеєм. Дати висохнути, після чого на верхівку вийшла у нас ялинки водружаем зірку, прикрашаємо її намистинами, як ялинковими іграшками і фіксуємо на підставці. Виріб готова!
Вироби з лампочок для прикраси інтер’єру
Свічки
У колбу лампи помістити гніт, залити розтоплений парафін. Коли парафін застигне, скло потрібно акуратно розбити і видалити. В результаті цих дій ви отримаєте вигадливої форми свічку.
Світильники
У тому випадку, якщо у вас скупчилася велика кількість тих, що вийшли з ладу ламп, можете зберігати їх з користю, зробивши з них світильник. Розміри і форма виробу можуть бути будь-якими і залежати тільки від вашого смаку і фантазії. Мыслено уявіть собі обриси світильника. На лампочки в місцях дотику приклеїти двосторонній скотч і як з деталей конструктора, зберіть з окремих елементів світильник, розташувавши посередині патрон з працюючою лампою. У такій техніці можна виконати як підвісний, так і підлоговий світильник.
Декоративні фрукти
Сама форма лампочки підказує нам який фрукт можна змайструвати. Звичайно в першу чергу це повинна бути груша. Для цього потрібно тільки за допомогою мотузки і клею обмотати лампочку, прикрасити зеленим листком і виріб готовий. Зробивши кілька таких фруктів, можна скласти їх у вазу, що саме по собі може служити прикрасою обіднього столу. Такими цікавими і не дуже химерними способами можна знайти застосування старим непотрібним речам. І звичайно, цих способів може бути ще більше, якщо ви дозволите собі як слід пофантазувати. А якщо до такого роду занять долучити дітей, то в якості великої надбавки до готового виробу, ви отримаєте море задоволення від спілкування з ними.
Фото ідеї сах виробів з лампочок розжарювання