Космічні вироби завжди цікаво робити разом з дітьми. Все про створення поробок на тему космос своїми руками – цікаві майстер-класи для дітей і дорослих, фото приклади, слушні поради! Вироби на тему космосу відрізняються складністю. Використовуються темні кольори, переливи, вітається багатовимірність. Незважаючи на це, вони популярні. Їх готують до дня космонавтики, свята 12 квітня. Це розвиваюча, захоплююча гра.
З чого краще зробити саморобку
Найкращий матеріал для виробів:
- солоне тісто;
- папір;
- пластилін.
Але на цьому не варто обмежуватися. Вироби своїми руками допомагають розвивати естетичне відчуття, а крім цього можуть сприяти формуванню екологічної свідомості, навчають філософії раціонального використання речей. Дати друге життя поломавшемуся парасольці, перегорілої лампочки, елочному кульці, прикрасити квіткові вазони саме час. Тема космосу ідеально для цього підходить. Флуоресцентна фарба завжди допоможе приховати недоліки, підкреслить стиль, головну ідею.
Для різних віків
Вибирати, яка виріб повинна бути виготовлена, бажано, враховуючи вік дитини. Звичайно, мамам і татам все одно доведеться допомагати своєму чаду, але це повинна бути його перемога. Досягнення складно розділити на всіх, як і успіх, похвалу, добрі оцінки. Статуетки, картини, м’які іграшки під силу створити дошкільнятам. Варто приділити увагу рамок для фото, вітальним листівкам, вітражу, ялинковим іграшкам. А ось прикрашати обкладинки для книжок, зошитів дітям буде в цьому віці нецікаво, оскільки навичка читання та письма ще не вироблено, не відточений. Учням початкових класів ця ідея сподобається більше.
Вироби з дерева, дроту, сірників — «вищий пілотаж», цікаве завдання для хлопців, учнів 5, 6, 7 або 8 класі.
Космонавти з тіста
Безпечний матеріал, екологічно чистий, тісто готується з борошна, води і солі. Виріб буде ціла і через пару років при акуратному зверненні. Її можна буде поставити на полицю, сервант або на підвіконня.
Що потрібно для роботи
За консистенцією тісто має нагадувати пластилін. З нього випливає виліпити космонавтів, НЛО або зірки, ракету. Потрібні для роботи:
- дерев’яна або пластикова дошка;
- ножик для надання чіткості деталей;
- трохи борошна, щоб тісто не прилипало до рук.
Рекомендується спочатку намалювати ескіз, а потім приступати до ліплення. Працювати буде простіше. Пройде день або два, і статуетка повністю затвердіє. Її можна просушити у жарочній шафі, коли часу в запасі немає, хочеться все зробити швидше. Після цього слід приступати до фарбування. Знадобляться акварельні фарби, гуаш, флуоресцентні або харчові барвники.
Спеціальна коробка для статуеток в два рахунки
У відповідної за габаритами картонній коробці потрібно вирізати одну або дві з боків. Потім розфарбувати її зсередини, намалювати зірки, галактики, Землю, Місяць чи Сонце, Нептун. Можна наклеїти клапті тканини на її стіни, прикріпити їх степлером або акуратно пришити. В коробці всі виліплені до цього статуетки будуть відмінно виглядати. Вона стане завершальним штрихом, а виготовити її дуже легко. Її можна буде віднести в дитячий садок або школу. Вона напевно сподобається всім.
Об’ємна картина з паперу
Картина з паперу прикрасить стіну кімнати, нагадає, наскільки можна весело проводити час. Фото картин в техніці квіллінг не залишить місця байдужості. Це справжній успіх для дитини в будь-якому віці — зробити такий шедевр. Відчути себе чарівником допоможуть скручені вручну паперові смужки, акуратно приклеєні до основного полотна. Знадобиться:
- кольоровий папір;
- ножиці;
- пінцет;
- клей;
- олівець;
- аркуш картону;
- рамка для картин.
На картоні малюється силует зірок, ракети або НЛО, будь-якого іншого об’єкта, якому присвячена картина. Вона може мати сюжетом або тільки прикрашати. Канадський художник Келвін Ніколлс одного разу вирішив створювати з паперу не тільки картини, а й чудові скульптури. Варто ризикнути, спробувати разом з дитиною виготовити аналогічний шедевр, присвятити роботу темі безкрайніх просторів Чумацького Шляху і сусідніх галактик.
Листівка кірігамі
Один з напрямків орігамі — кірігамі. Ця техніка потрібна для створення дуже красивих листівок. Дозволяється використовувати ножиці. Багатовимірність передати простіше, ніж здається. Не потрібно вчити правила розташування світла та тіні на полотні. Якщо дитина любить малювати, володіє художніми здібностями, він і сам зможе їх в подальшому розвивати, а кірігамі стане ідеальним початком роботи, плацдармом для подальшого вдосконалення. Для виготовлення знадобляться:
- шаблони;
- папір;
- ножиці.
На шаблоні вказується місце згину малюнка. Вони розташовані таким чином, щоб виріб виходила в результаті об’ємної — при розкритті листівки. При закриванні аркуші акуратно складаються самі собою. Готові шаблони можна скачати онлайн або придбати. Їх можна намалювати самостійно. Відео, майстер-клас допоможе освоїти основні правила.
Вироби з підручних матеріалів з функцією руху
Автоматичний освіжувач повітря, старий бритвений верстат Джилет Фьюжін — те, що потрібно для створення фантастичного міжпланетного корабля. Дизайн дитячої кімнати стане більш цікавим завдяки такому чарівному елементу, створеного своїми руками з підручних засобів батьками і дитиною.
Перша частина зорельота
З цупкої тканини слід зшити чохол-ракету, набити його синтепоном. Він повинен мати форму накидки. Потрібен він для того, щоб приховати автоматичний освіжувач. Накидка змусить всіх повірити, що це космічний корабель.
Прозора кабіна
- Для створення ракети потрібно зрізати дно з двох пластикових пляшок. Це буде кабіна з екіпажем зорельота.
- В одній з пластикових частин потрібно вирізати невеликий отвір і надіти його на верхню частину автоматичного освіжувача повітря.
- Після цього необхідно прорізати отвори в стінках «кабіни для старого верстата фьюжін (в нижній частині). Кнопка для включення повинна залишитися «за бортом».
- На дно насипається купу блискучою мішури — дрібно нарізаного дощику, фольги.
- Після цього в кабіну поміщаються фігурки космонавтів або інопланетян.
Це можуть бути старі або саморобні іграшки з картону фігурки. Зафіксувати їх простіше всього за допомогою двосторонньої клейкої стрічки, трубочок для коктейлів. Екіпаж може складатися як з людей, так і тварин, роботів, прибульців.
- Другу пластикову частину треба акуратно приклеїти скотчем до першої. Кабіна вийде в підсумку практично герметичною.
- Слід зробити в її стінках кілька отворів для випуску пари.
Залишиться тільки з’єднати всі частини зорельота і включити освіжувач повітря, бритвений верстат. Блискуча мішура буде злітати до стелі командирського містка, створюючи чарівну ілюзію антигравітації, подорожі, повного пригод і небезпек.
Вироби з фольги і дроту
Дріт володіє високим рівнем міцності і гнучкості. Цим привертає увагу. Старі диски, кришки для банок, дверні петлі, цвяхи, фольга теж до речі. Вони були створені в еру науково-технічного прогресу, добре виглядають завдяки своєму блиску.
Об’ємна картина з цвяхів
За допомогою цвяхів і ниток неймовірно легко створити об’ємну картину на тему космосу:
- На дерев’яній основі малюють контур малюнка.
- Наклеюють двосторонній скотч.
- На третину вбивають цвяхи на невеликій відстані.
- У проміжок між ними засипають болти, шайби, гвинти відповідного кольору і габаритів.
- Цвяхи, вбиті по контуру, обв’язуються пряжею в хаотичному порядку — створюється міцна сітка.
Інопланетні роботи
Комп’ютерні диски схожі на кільця Сатурна або борт корабля прибульців. Дверні петлі на крила ракети, а фольга на надміцний, фантастичний метал, нагромаджувач сонячної енергії. З цвяхів, шурупів і старого карниза легко змайструвати інопланетну технологію в стилі «Війни світів» Р. Велса, історій Р. Желязни, А. Бєляєва. Цікава тема для творчості пробуджує уяву. Складність використовуваних художніх прийомів тим не менш може викликати внутрішній протест. Робота не повинна бути виснажливою, а якщо нічого не вийшло, засмучуватися не варто. Після покупки домашнього телескопу, можливо, дитина захопиться астрономією.
Фото ідеї саморобних виробів на тему космос