Заєць відмінна модель для створення спільно з дітьми. Все про створення вироби зайця своїми руками, покрокові майстер-класи, фото ідеї різних моделей, поради! Багато батьків стикаються з тим, що у садочку/школі потрібно зробити якусь саморобку. Як правило, це щось досить легке і нехитре. Проте, ця думка дорослої людини, яка знає, як це все робиться. А от для дитини це завдання здається фактично нездійсненним. Більш того, слід не тільки знайти легкий спосіб вирішення питання, але і пояснити дитині, як це зробити самому, при цьому допомагаючи по мінімуму. Як правило, темою вироби є тваринний світ. Це всілякі зайчики, білочки та інші веселі звірятка. Сьогодні у цій статті ми розглянемо кілька способів, як легко зробити таку саморобку. Розберемо на прикладі зайчика.
Розмір
Необхідно відштовхуватися від необхідного розміру вироби, це дуже важливо. Саме від нього залежить подальша схема і використовувані матеріали. Якщо виріб потрібно невелике, то це дуже легке завдання. На допомогу може прийти звичайний пластилін.
Легкий варіант
Досить просто скачати пару кульок різного розміру, щоб одержати тулуб і голову зайчика.
Необхідно показувати це дитині, щоб він розумів суть процесу.
Потім скочується чотири маленьких циліндра, які будуть служити лапками. Після цього робиться ніс і вушка. Закріплюється все це справа чорними крапочками, які будуть служити очима, і виріб готовий. Однак цього мало. Щоб справити більше враження, необхідно створити йому оточення, до того ж, маленький розмір дозволяє включити більше деталей, які не вимагають багато сил і часу. Таким чином можна поряд зробити невеликий будиночок, або цілу родину зайцев.
Гарний паперовий зайчик
Зовсім по-іншому справи йдуть, якщо виріб потрібна середнього розміру. Пластилін в таких кількостях дуже важкий, і досить дорогий, тому потрібно використовувати інші матеріали. І кращий матеріал в цій справі – папір або картон. З цих 2 складових можна зробити фактично що завгодно. Головне правильно накресліть розгортки, або знайти вже готові в інтернеті і роздрукувати.
Слід враховувати той факт, що просто заєць буде виглядати на тлі інших виробів досить буденно, він не буде виділятися. Тому, необхідно включити в конструкцію щось особливе.
Для того, щоб склеїти зайця з паперу, в самому легкому варіанті потрібно скрутити циліндр, а потім на неї наклеїти пару гарно вирізьблених і розфарбованих очей, а потім вушок з лапками. І все, легка виріб готова. Можна додати яку-небудь маленьку деталь, у вигляді морквини. Однак, щоб зробити саморобку більш детальну і красиву, потрібно буде постаратися.
Об’ємна фігурка
На самому початку необхідно акуратно вирізати розгортки з паперу. Після цього скласти їх послідовно, склеїти клеєм, і залишити висихати. Поки основна частина фігури сохне, можна приступити до решти частин. Слідом вирізаються і склеюються лапки і вушка зайчика. До того моменту, основна частина фігури вже висохне, на неї можна буде клеїти інші частини. Після того, як вся фігура буде в зборі, можна приступати до деталізації. Потрібно акуратно розфарбувати саморобку. Робити це краще всього за допомогою акварелі або гуаші, так як це найбільш легкий спосіб, і до того ж менше ризик пошкодити фігурку. Дуже важливо, щоб дитина робила велику частину загальної роботи. Це дозволить йому отримати величезну кількість навичок, які сприятливо позначаються на його моториці. Необхідно не забувати про те, яка мета ставилася спочатку. Якщо це звичайне завдання в садку чи школі, потрібно наполягти на тому, щоб дитина сам цим займався. Але показавши йому, як це робиться правильно. Це виховає в ньому самостійність і цілеспрямованість, які в майбутньому дуже сильно йому знадобляться в житті. Якщо ж це конкурс, тим більше який передбачає допомогу батьків, то не треба себе обмежувати. Можна використати всі свої вміння, і не просто склеїти зайчика, а вишити його. Це досить складний спосіб, однак точно буде високо оцінений викладачем дитини.
Як зробити м’яку іграшку своїми руками
Щоб вишити зайчика, знадобиться досить широкий спектр матеріалів і інструментів роботи:
- ножиці;
- тканину;
- поролон;
- крейда;
- швейна машинка (якщо немає, можна шити руками);
- клей;
- різні матеріали для прикраси (на вибір).
Спочатку складається викрійка іграшки, можна скласти її самому, або ж просто скачати з інтернету.Після чого вона роздруковується, і проектується на тканину. Вона наноситься На тканину за допомогою крейди, так як він добре на ній видно і його можна стерти, якщо будуть допущені непотрібні штрихи. Після того, як викрійка буде готова, можна вирізати її з тканини. Потім, починається зшивання певних сторін, як правило це ті, які знаходяться ззаду. Інші ж залишаються відкритими. Це робиться для того, щоб фігуру можна було наповнити поролоном або ватою, щоб надати їй обсяг. Після того, як всі сторони будуть зшиті, ножицями обрізають нерівні краї і нитки. Потім починається етап декорування іграшки. Це відмінний спосіб приховати всі шви, які на ній присутні. Їх можна закрити різними деталями, за типом одягу для зайчика. На цьому ж етапі пришиваються очі, вушка й лапки з хвостом. На кінцевому етапі необхідно оглянути отриману іграшку на предмет допущених помилок, щоб їх виправити. Зробити зайчика можна абсолютно різними способами. Однак важливо розуміти, що дитина повинна робити більше половини роботи. Це дозволить йому вчитися, здобувати важливі і потрібні навички, які пізніше стануть в нагоді йому в житті. До того ж, спільні заняття добре зближують батьків з дітьми, і в цілому змінюють їх взаємини в кращу сторону.