Вата – доступний матеріал для створення креативних речей. Все про створення виробів з вати своїми руками: особливості роботи з матеріалом, майстер-класи, фото ідеї! Вата була традиційним матеріалом для виготовлення новорічних іграшок в часи СРСР, потім сучасні технології витіснили його з виробництва ялинкових прикрас. Але в 21 столітті, коли дуже цінуються вироби в стилі «хенд мейд», ватні іграшки знову можна побачити на новорічних ялинках. У цій статті можна дізнатися, які вироби можна виконати з такого легкодоступного матеріалу, як вата.
Властивості медичної вати як матеріалу для рукоділля
Вата продається в кожній аптеці. Вона дуже зручна у виготовленні поробок, так як має однорідну структуру, міцна і еластична, з неї легко сформувати будь-який образ. Вата володіє м’якістю, легкістю, гігроскопічністю. Це натуральний бавовняний матеріал, тому він абсолютно безпечний, до виготовлення виробів можна спокійно залучити дитину. До того ж вата завжди доступна для придбання і коштує недорого.
Новорічні іграшки з вати
Почнемо з найбільш привабливих і яскравих виробів – новорічних іграшок. Для них потрібно приготувати наступні матеріали: вату, клей ПВА, папір, бинт, білі нитки, сталевий дріт. Клей трохи краще розвести водою.
Лялечки
Процес покажемо на прикладі лялечки. Спочатку потрібно з дроту скрутити щось схоже на фігуру маленької ляльки. На цю фігурку щільно намотуємо вату, поверх вати обмотуємо нитками. Вийде щось схоже на заготівлю лялечки. Потім, покриваючи клеєм фігурку, знову наносимо шари вати, формуючи одяг лялечки. Голову можна також виготовити з вати, але намалювати особа може не кожен. Тому простіше взяти маленьку стару дитячу ляльку і використовувати голову від неї. Також таку головку можна купити в магазинах рукоділля. Волосся краще приклеїти з натуральних матеріалів. Одяг робимо також з вати, з плоских пластин, вирізаючи потрібні частини, як якщо б це була тканина, і покриваючи їх клеєм. Одягаємо одяг на лялечку. Потім потрібно висушити фігурку і розфарбувати фарбами. Диво-лялька готова. Таким же чином виконуються й інші іграшки, Дід Мороз, Снігуронька. Особи (молди) можна створювати самим. Для цього в інтернеті викладено безліч майстер-класів і фото по їх створенню.
Зайчик
Скатати кульку з вати, це буде голова. Вирізати з картону вушка, розфарбувати їх всередині рожевої каскою. Носик сформувати з маленького ватного кульки, пофарбувати в рожевий колір. Оченята купити готові або намалювати на папері і приклеїти. Щоки також сформувати з вати і приклеїти. Тіло сформувати овальне і приклеїти до голови, так само, як і маленький хвостик і лапки. Закріплюємо фігурку лаком для волосся, щоб не розпадалася. Зайчик готовий.
Сніговик
З газети катаємо три грудочки різного розміру, попередньо трохи зволоживши газету. Кожен кульку загортаємо у фольгу, формуючи сніговика. «Талію» сніговика можна прибрати, намотавши туалетний папір, зверху знову закривши фольгою. Обмотуємо ватою всю фігурку, потім нитками. Потім приклеюємо клеєм тонкі смужки вати до заготівлі по всьому об’єму. Заготівля готова. Руки можна зробити з спиці, з дроту, з гілочок, також обмотавши їх промоченной в клеї ватою. Також виконується ніс. Головний убір можна сформувати у вигляді капелюха або у вигляді відра. До руці приклеїти шашличну шпажку. Шарф зручно зробити з вологої серветки. Залишилося розфарбувати сніговика на будь-який смак та фантазію і висушити.
Вироби з паперу та вати
Іграшки з вати можуть бути не тільки об’ємними, але і плоскими. Такі вироби виконати простіше, їх корисно виконувати з дітьми, щоб прищепити їм навички роботи з різними матеріалами і бажання творити. Для виконання таких поробок потрібно вирізати з паперу потрібну форму: тварини, пташку, будиночок, сонечко і т. д. Потім потрібно заготовити багато невеликих кульок з вати, пофарбувавши їх акварельними фарбами в потрібні кольори. Кульки по черзі потрібно приклеїти на паперову основу з допомогою клею ПВА. Носи, очі, дзьоби, хвости, зробити з підсобних матеріалів, попередньо розфарбувавши. Крила, лапи, вуха зробити з паперу, приклеїти до основи і розфарбувати. Проявляючи фантазію, можна створювати нові і нові ідеї для творчості.
Ватні картини
Для створення картини з вати знадобляться кілька ємностей, в які потрібно налити води і капнути кілька крапель різного барвника в кожну ємність. Ватні кульки пофарбувати в різні кольори, опустивши в ємності з фарбою, потім висушити. Взяти аркуш щільного паперу потрібного розміру, це буде основа для картини. Намазуючи клеєм лист, приклеювати до нього по черзі кольорові кульки, створюючи малюнок. До речі, необов’язково фарбувати вату саме кульками, можна і безформними платами, з них теж виходять гарні картини. Наприклад, заважаючи блакитну, білу вату, можна викласти хмарне небо. Викладаючи аркою по черзі яскраві кульки, можна сформувати яскраву веселку. Для тих, хто вміє малювати, краще намалювати на папері-основі картину того, що автор хоче побачити при завершенні роботи. Тим, хто малювати не вміє, можна скачати картинку в інтернеті і на неї орієнтуватися. Цікаві ідеї для картин і панно: тропічні квіти, екзотичні пташки, химерні дерева, казкові персонажі і т. д. Така техніка навіть отримала свою назву – ватопись. Картини виходять об’ємними і створюють позитивний емоційний клімат у приміщенні.
При створенні картин, якщо вата приклеюється плоскими пастами, важливо промащувати клеєм її вздовж волокон, а не поперек, щоб шари не зміщувалися і не утворювались повітряні бульбашки.
Вироби для малюків
Навчити маленьких дітей створювати своїми руками вироби з вати простіше всього на виготовленні овочів і фруктів. Сформувати з вати яблуко, лимон, апельсин, гриб, моркву та інші овочі і фрукти нескладно. Варто лише показати дитині, як це робити, як розфарбовувати готові вироби, і він з радістю включитися у творчий процес і почне створювати свої власні нові вироби. Традиція виготовляти нові і оновлювати старі новорічні іграшки існувала в 17-19 століттях і передавалася з покоління в покоління. До цього процесу обов’язково залучалися діти, це прививало їм посидючість і терпіння, створювало передсвятковий настрій у родині. Ця чудова традиція починає відроджуватися в наш час.
Фото ідеї виробів з вати