Ватні диски відмінний матеріал для спільної роботи з дітьми. Все про створення виробів з ватяних дисків своїми руками – прості майстер-класи для початківців і красиві фото ідеї! Багато людей сприймають ватні диски лише як аксесуар для гігієнічних процедур. Але творчі натури знають, як використовувати їх в якості підручного матеріалу в рукоділлі. З ватяних дисків можна майструвати дивовижні поробки, залучаючи до роботи маленьких дітей. Матеріал абсолютно нешкідливий, добрий, м’який. Контактуючи з ним, дитина вчиться бачити красу в звичайних речах, розвиває фантазію і уяву, пізнає навколишній світ. Деякі вироби з ватяних дисків виходять настільки гарними, що ними не соромно прикрасити інтер’єр будинку.
Троянда з ватяних дисків
Квіткові композиції, виконані з несподіваних матеріалів, завжди виглядають оригінально. Ватні диски не виняток. Завдяки м’якій, багатошаровій структурі, квітка з них виходить легкий, повітряний, як справжній. Для створення троянди необхідно знайти в будинку:
- ватяні диски;
- дерев’яні палички довжиною 15-20 см, з діаметром в перерізі до 0,5 см;
- гофрований папір;
- нитки х/б;
- клей ПВА;
- акрилові фарби або гуаш.
Перш ніж приступати до роботи, м’які кругляш потрібно пофарбувати. Майстри роблять це двома перевіреними способами. Перший спосіб виглядає так:
- Акрил або гуаш розводять у невеликій кількості води;
- В одержаний розчин занурюють ватяні диски;
- Залишають для просочення на 10 хвилин;
- Виймають і просушують.
Другий спосіб пропонує скористатися звичайною кистю і фарбами. Забарвленим виявиться тільки верхній шар, решта залишаться білими. Майстер-клас по створенню троянди:
- Підготувати пофарбовані диски;
- Згорнути диск трубочкою;
- До трубочці нещільно докласти ще один диск і так само обернути навколо;
- Подібним чином обернути кілька шарів ватних буханців;
- Закріпити клеєм ПВА отримані пелюстки біля основи бутона;
- Бутон «посадити» на дерев’яну паличку за допомогою клею;
- В середині бутона розмістити голкою і ниткою красиву велику намистину;
- Дерев’яну паличку декорувати зеленої гофрованої папером, це буде стебло квітки.
Якщо по ідеї задумано, що троянда повинна бути пружною, то перед початком роботи потрібно замочити ватні диски в крохмальному розчині і висушити. У такому разі фарбувати пелюстки доведеться пензлем, метод занурення у розчин з фарбою не підійде.
Вироби з ватяних дисків для дітей 3-4 років
Дітей молодшого дошкільного віку важливо залучати до творчої роботи. Це сприятливо позначається на їх розвитку, поліпшується дрібна моторика, включається фантазія, з’являється інтерес довести розпочате до кінця, щоб побачити результат. Складно знайти підручний матеріал для дитячої творчості, який був би таким же безпечним як ватяні кругляш. Їх можна м’яти, крутити, розділяти шари, і вони ніколи не поранять малюка. М’яка структура приємна для дитячих пальчиків. Діти люблять працювати з м’якими дисками, тому їх часто використовують на заняттях у дитячих садках, розвиваючих центрах. З ватяних дисків можна придумати величезна кількість композицій, адже коло є універсальною фігурою. Для малюків підійдуть найпростіші завдання в техніці аплікації. Наприклад, змайструвати сонечко, сніговика, нескладну фігурку тварини. Для закріплення деталей використовують клей ПВА, він визнаний безпечним і допускається для дитячих робіт.
Сонечко
Найпростішим варіантом вироби з ватних буханців є сонечко. Воно цікаве тим, що його можна тримати за трубочку і крутити в руках. Для роботи знадобляться:
- два ватних диска;
- ватяні палички;
- коктейльна трубочка;
- клей ПВА;
- жовта фарба, кисть.
Покроковий план дій дуже простий:
- Покласти один кругляш на стіл;
- По центру капнути велику краплю клею ПВА і розмазати по колу;
- Розрізати ватні палички навпіл (робить дорослий);
- Викласти ватні палички по колу як промінчики сонця;
- Ще капнути трохи клею на кінчики промінчиків, які всередині диска;
- У нижній частині сонечка додати трубочку;
- Зверху покласти другий ватний диск, притиснути, щоб конструкція добре склеїти;
- Коли майбутнє сонечко висохне, розфарбувати його жовтою фарбою, намалювати очі, усмішку.
Забавна іграшка готова. Іграшка викликає позитивні емоції у дитини саме тим фактом, що він зробив її сам, своїми руками.
Ромашки
Для даної поробки знадобиться допомога дорослого. Малюки ще не вміють орудувати ножицями розрізати щільні предмети. У викладанні пелюсток по рівній лінії теж треба допомогти. На початку роботи дорослий відрізає у ватних паличок кінчики з м’яким матеріалом. Це будуть пелюстки ромашки. На аркуші кольорового паперу приклеюють коктейльні трубочки, формуючи стебло квітки. З паперу жовтого кольору вирізають три невеликі кружечки (діаметром 2-3 см). На кінцях стебла приклеюють жовті серцевини, навколо них по контуру прикріплюють м’які пелюстки. Можна використовувати інший варіант і приклеїти серцевину поверх пелюсток. В обох випадках ромашки виходять однаково чарівними.
Веселка з хмарами
В даній виробі дитині пропонується попрацювати з двома різними матеріалами – пластилін і ватяні диски. Багатьом дітям не піддається катання ковбаски з пластиліну, але даний навик необхідний для розвитку дрібної моторики, масаж долоньок, а так само виховання почуття старанності, сили волі. Для веселки потрібно скачати сім ковбасок різних кольорів. Далі їх прилаштовують до щільному аркушу паперу або картону. Це частина роботи не легка, тому дорослий повинен допомагати, щоб у дитини не з’явилося почуття розчарування. З ватяних дисків вирізають хмари овальної форми і приклеюють над веселкою або прямо до неї. З цією частиною дитина чудово справляється і потім з гордістю показує свою працю бабулі і дедуле.
Новорічна ялинка
В очікуванні свята Нового року актуально майструвати тематичні поробки і нові іграшки. Дитині можна запропонувати зробити просту ялинку методом аплікації. Для цього дорослий малює олівцем на аркуші паперу простий контур майбутній ялинки. Завдання дитини приклеїти всередині простору ватяні диски і розфарбувати їх зеленою фарбою. Додатково можна декорувати ялинку блискучими паєтками або фрагментами яскравих фантиків. За таким же принципом майструють сніговика. Дитячими композиціями можна прикрасити кімнату. Це підвищить настрій домочадцям і дитині, який з гордістю показувати свою творчість гостям. Цікавою виходить ялинка, біля якої гілки освічені половинками м’яких буханців. Причому половинки можна розміщувати на аркуші по-різному. Подібна гра з геометричними фігурами розвиває просторове мислення. Дитина легко впорається з таким виробом, а результат буде радувати своєю оригінальністю. Інший варіант новорічної ялинки передбачає кропітку роботу. У результаті виходить затишна красуня, яка прикрашає новорічний інтер’єр будинку. Знадобляться матеріали:
- багато ватяних дисків;
- клей ПВА;
- лист щільного паперу формату А3 або більше (в залежності від побажань до розміру ялинки);
- фурнітурні шпильки.
Майстер-клас включає наступні кроки:
- На аркуші накреслити циркулем коло, радіус дорівнює зростанню майбутньої ялинки.
- Розділити коло на чотири години, одну частину вирізати.
- Згорнути папір, формуючи конус з гострою верхівкою.
- Склеїти краю, почекати, коли висохне.
- Підготувати ватяні диски. Для цього кожен кругляш складають навпіл, потім ще раз навпіл. Отримана фігура фіксується степлером біля основи. Руками трохи розправляють згорнуті диски, надаючи їм об’єм.
- Заготовлені кругляш прилаштовують до картонного конусу шпильками.
Отриману ялинку прикрашають штучним снігом, гірляндою, намистинами, паєтками. На вістрі ялинки розміщують традиційну зірку, заздалегідь підготовлену з фольги. В інтернеті на тематичних ресурсах опубліковано багато фото виробів з м’яких буханців. Ватні диски відмінно підходять для творчих занять з дітьми. Кругла форма дозволяє створювати незвичайні вироби, залучаючи до веселої роботи всю сім’ю.
Фото ідеї саморобних виробів з ватяних дисків