Вироби з різнокольорових повітряних кульок відмінно підходить для свята. Все про створення виробів з кульок своїми руками – цікаві і зрозумілі інструкції, гарні фото ідеї! В даний час все більшого поширення як серед дітей, так і серед дорослих отримує такий вид творчості, як аеродизайн. Різнокольорові повітряні кулі ідеально підходять для створення яскравого декору в інтер’єрі та індивідуального оформлення приміщення для проведення святкових заходів. Створення фігур і скульптур із спеціальних куль для моделювання шляхом їх скручування називається твистингом. Кожен дбайливий батько може зі своєю дитиною освоїти даний напрямок для створення різноманітних поробок з кульок-ковбасок в домашніх умовах. Дотримуючись інструкцій, поданим нижче, є можливість стати майстром по створенню оригінальних фігурок для ігор і оформлення свого святкового будинку.
Детальніше про робочому матеріалі
Матеріалом для моделювання виробів служать різнокольорові кульки-ковбаски, нехитрі переплетення яких сприяють розкриттю творчих здібностей: кожен може відчути себе художником, скульптором, творцем.Довгі повітряні кулі, у вигляді ковбаски, можна скрутити по суті в будь-яку форму. Робота з формами та кольором розвиває фантазію і формує модельне мислення, викликає посмішки і радість на обличчях дітей. Кулі можна придбати як в наборі зі спеціальними пристроями для надування, так і окремо, а в якості насоса використовувати підручні засоби. Запитуйте їх в магазинах дитячих іграшок, кіосках і на оптових ринках.
Як правильно надути кулі-ковбаски для моделювання
Кулі для виробів можна надути кількома способами. Який з них вибрати-вирішуйте самі, орієнтуючись на особисті переваги.
Надуваємо ковбаски з кульок ротом.
Для того щоб кулька добре надувалася і не лопався при надуванні, необхідно його розігріти: потерти в руках і потягнути кілька разів за краї. Ротом кулька надувається частинами: на відстані від краю 6-8 см стискуються краю кульки-ковбаски і надувається перша частина, потім рука поступово пересувається по довжині кульки, надувається наступна частина і так далі по всій довжині.
Надуваємо з допомогою підручних засобів
До підручним засобам для надування повітряних кульок можна віднести насос, який входить в комплект набору для творчості, можна використовувати велосипедний насос з ніпельним ковпачком, або використовувати грушу від приладу для вимірювання тиску в якості саморобного пристрою. Перед надуванням кульку так само слід «розігріти». Потім край кульки фіксується на шлангу насоса і легкими натисканнями надувається повітрям. Слід зауважити:
- Кулька не слід щільно надувати, так повітря при моделюванні фігур має кудись діватися. У тих же цілях необхідно залишати близько 10 см не надутого простору з іншого кінця;
- Зав’язувати кулька, незалежно від способу надуву, слід наступним чином: потрібно спустити повітря з надувного краю на 5-6 см, потім обернути його навколо пальця, зробивши петлю, і зробити вузлик.
Основні способи скручування куль
Моделювання фігурок відбувається шляхом перекручення бульбашок з кульок-ковбасок різної довжини з наступним закріпленням їх у «замок». В основному для створення індивідуальних виробів використовуються лише 3 види скручування повітряних частин.
Просте скручування повітряних бульбашок
Використовується для формування окремих повітряних частин різної довжини. Отмеривается потрібний розмір повітряної частини, і пальцями стискається на певній відстані від вузла. Далі лівою рукою утримується короткий кінець кульки в місці перекручування, а правою провертається довгий кінець кульки навколо своєї осі 3-4 рази. Перекручення наступних частин кулі відбувається в тому ж напрямку, що і почали.
Скручування повітряних бульбашок з «замком»
Використовується для фіксування трьох і більше бульбашок, наступних друг за іншому в необхідну форму. Робиться три міхура способом звичайного перекручування. Далі два останніх міхура складаються разом, згин кульки проходить за місцем їх з’єднання. Місце з’єднання двох бульбашок скріплюється «замком» 3-4 круговими скручиваниями.
Скручування повітряних бульбашок з перегином
Використовується для формування трьох бульбашок, наступних друг за іншому в задану фігуру, при цьому два останніх міхура не перекручені між собою, а тільки перегнуты. Робиться міхур потрібної довжини звичайним скручуванням, далі відміряється проміжок наступних двох бульбашок, але ця область не закріплюється «замком», а просто перегинається, і на місці з’єднання першого та другого міхура проводиться перекручення 2-3 рази.
Як зробити просту фігурку — квітка з куль для моделювання.
Після опису основних методів скручування кульок-ковбасок, можна розглянути покрокову інструкцію виготовлення квітки.
- Для початку необхідно приготувати два кульки різних кольорів: зелений, з якого буде зроблений стебло, і інший, наприклад, червоний для виготовлення бутона.
- Надувати слід кульки-ковбаски не до кінця, для вільного переміщення повітря всередині.
- Спочатку необхідно надути зелений-ковбаску, залишаючи 5 см на кінці без повітря. Потім скручується міхур певного розміру, від зав’язаного кінця, який послужить серцевиною квітки. Далі на відстані 10-15 см розмічається область, де будуть знаходитися листки квітки, і на цьому місці скручуються два міхура у вигляді вісімки.
- З кулі іншого кольору (червоного, жовтого, синього або ін.), робиться бутон, що складається з пелюсток квітки. Для цього шар-ковбаска закручується в кільце, потім отримане кільце скручується навпіл, а потім кожне отримане кільце, знову скручується навпіл.
- Нарешті, необхідно з’єднати стебло з бутоном.
З допомогою кульок для моделювання дитина може навчитися втілювати свої творчі ідеї по створенню різноманітних фігурок, а також проводити майстер-класи зі створення іграшок своїм друзям. З допомогою кульок для моделювання дитина може навчитися втілювати свої творчі ідеї по створенню різноманітних фігурок, а також проводити майстер-класи зі створення іграшок своїм друзям.
Оригінальні вироби, зроблені власними руками всією сім’єю, можуть не тільки прикрасити будинок до свята, але і залишити приємні враження та спогади на фото, зробленому на святкову подію.
Тому не тільки дорослим, але і дітям буде цікаво освоїти основні техніки моделювання з куль.
Фото ідеї саморобних виробів з повітряних кульок