Гудзики відмінний і поширений матеріал для створення виробів. Все про створення виробів з гудзиків своїми руками – майстер-класи, фото ідеї, поради та приклади.
Шкатулка з гудзиками не тільки допомагає полагодити одяг, але і дає величезне поле для творчості.
Особливо вона стане в нагоді, якщо в будинку є дитина. Можна просто дати дитині коробку з яскравими кружечками, щоб він з ними грав і дав батькам час зайнятися своїми справами, а можна разом придумати і зробити цікаву саморобку. Це хороший спосіб розвинути дитячу фантазію, навчити дитину робити красиві речі і знаходити собі заняття. Тільки його необхідно відразу попередити, що не можна засовувати гудзики в ніс, вухо, ковтати їх.
Картини з гудзиків
На фото в інтернеті представлені панно різної складності – від абстракцій до пейзажів і портретів. Починати рекомендується з базових фігур, а у міру вдосконалення навичок доповнювати картину стрічками, бісером, стразами, об’ємними аплікаціями, фетром. Прості ідеї гудзикових панно:
- гусениця:
- квітка;
- сніговик;
- равлик;
- гроно винограду або гілочка дерева;
- машинка
Гудзики можна приклеїти або пришити. Якщо обраний перший спосіб, бажано користуватися нетоксичним клеєм без запаху, щоб уникнути неприємних наслідків. Спочатку необхідно вибрати основу – тканина, полотно, щільний папір, а потім намітити контури малюнка олівцем або крейдою і прикріпити гудзики.
При використанні голки важливо стежити, щоб дитина не уколовся і не поранився, повертав інструментарій в ігольніцю.
Подібним чином можна зробити масажний або тактильний килимок, на якому рекомендовано поєднувати матеріали різних фактур і форм – крім гудзиків використовувати шматочки щільної і тонкої тканини, мотузки, мішечки з піском, крупою, галькою. Це захоплююче і неважка заняття напевно сподобається дитині так, що вже скоро він зможе проводити власні майстер-класи з дизайну. Велике значення має підтримка і схвалення батьків, їх щире захоплення роботою.
Інтер’єрні прикраси
В будинку органічно виглядають не тільки авторські панно, створені самим малюком, але прикрашені барвистими гудзиками подушечки. Можна створити тематичну колекцію, по якій дитині буде просто запам’ятати часи року, тварин, числа або літери. Незвичайною виробом для школи і прикрасою робочого столу стане глобус. Для його виготовлення знадобляться пінопластові кулю і кубик, зубочистки, клей, гудзики блакитного, жовтого, зеленого, білого кольору. Якщо колірна гамма обмежена, завжди можна знайти заміну – наприклад, акрилові фарби. Зубочистками з’єднують куля з підставкою (її можна попередньо фарбувати в коричневий аквареллю або акрилом), з фото-або атласу копіюють зразкові контури континентів і держав простим олівцем, потім обклеюють виділені ділянки гудзиками. Робота досить проста, але вимагає посидючості, терпіння і акуратності.
Розвиваючі іграшки з гудзиками
Гудзики – доступний матеріал для виготовлення навчальних іграшок. Наприклад, їх можна нанизувати на яскраві шнурки, винаходячи нові способи проходження через отвори. Для дівчаток це цікава і проста підготовка до шиття.Використовуючи гудзики різного діаметра, конструкції і кольору можна зробити спеціальну розвиваючу дощечку – бизиборд. Шматок пінопласту або щільного картону обтягнути тканиною, на яку нашиті ґудзики, петлі різної довжини і ширини, блискавки, застібки. Красиво оформлений бизиборд надовго захопить дитину, буде сприяти розвитку дрібної моторики. Для дітей молодшого віку можна зробити кубик з тканини, наповнений синтепоном, поролоном або навіть просто чистою крупою або ватою. Для оформлення кубиків використовуються гудзики, мережива, клаптики, паєтки, намистини і інший підручний матеріал. Іграшку зручно брати в поїздку, вона допоможе з користю провести час в поліклініці перед прийомом.
Святковий декор
До новорічних свят можна зробити своїми руками милий адвент-календар:
- Вибрати відповідний лист фанери, тонкого пластику, картону (з розрахунком на 31 кишеньку).
- Обтягнути красивою тканиною, на ній накресліть олівцем контури для кишеньок і нашити їх, бажано використовувати тканину іншого забарвлення і застосовувати традиційні різдвяні кольори – червоний, білий, зелений, синій, золотистий.
- Кожен кишеню позначити порядковим числом – вишити цифри нитками або гудзичками.
- У кожне відділення вкласти невеликий сюрприз і цікаве веселе завдання = зробити гірлянду, збудувати снігову фортецю, прикрасити ялинку, написати листа Діду Морозу, прогулятися парком чи допомогти мамі приготувати святкову вечерю – варіантів дуже багато.
Використовуючи красиві стрічки і яскраві гудзики, можна зробити стильний дизайнерський різдвяний вінок.
До будь-якого приводу знадобляться листівки, прикрашені пуговичным орнаментом – на день народження бабусі підійде квіточку, до дня захисника Вітчизни тата порадує зроблений люблячим дитиною танк, а ветерану буде приємно отримати в День Перемоги зворушливу листівку з гвоздикою з наклеєних червоних ґудзиків. На Великдень цікавою виробом стануть обклеєні гудзичками дерев’яні заготовки у вигляді яйця.
Інші ідеї
Оригінальний варіант зробити звичні речі більш яскравими – прикрасити їх гудзиками. Наприклад, стару футболку можна оживити незвичайної аплікацією або пуговичным візерунком, а завдяки різноманітності колірної гами і форми такий спосіб підійде для маскування невеликих плям на ще придатною до носіння одягом. Дівчатка напевно зрадіють можливості створити дизайнерський гумку для волосся, шпильку або брошку. Бюджетні варіанти поповнення численної колекції машинок та інших гоночних засобів:
- Машинка з 4 ґудзиків, які попарно з’єднуються дротом і приклеюються до прищіпці. Готовий автомобіль можна розфарбувати гуашшю.
- Мотоцикл з пари великих гудзиків і заломленої за потрібною формою товстого дроту.
- До спичечному коробку приклеїти гудзикові колеса, а якщо з’єднати між собою кілька штук – вийде поїзд, для вантажних вагончиків ідеально підійдуть капсули від кіндер-сюрпризів.
Гудзиками можна обклеїти тарілку, кружку, шкатулку, підставку для олівців чи органайзер – все залежить тільки від натхнення і фантазії! Важливо приділити особливу увагу безпеці, допомагаючи малюку і розповідаючи про використання ножиць, клею, запобіжні заходи при роботі з дротом. Творчість з дітьми – цікавий захоплюючий процес, який допоможе в ігровій формі донести до малюка нові знання, навчити корисним навичкам, зміцнити емоційний зв’язок. Головне – заохочувати старання дитини, мотивувати його, хвалити і підбадьорювати, щоб він відчував себе коханим, розумним і талановитим.
Фото ідеї саморобних виробів з гудзиків