Вироби у вигляді метелика відмінно підходить для розвитку уяви. Все про створення вироби метелики своїми руками – майстер-класи з паперу, картону, тканини. Фото ідеї та поради! Тендітна метелик живе лише 24 години, прикрашаючи наш світ дивовижними квітами і візерунками крил. Але чому б не поселити в своєму будинку рой мініатюрних створінь, які не тільки не зникнуть через добу, але і не принесуть ніяких турбот вашій родині. Ми приготували сьогодні цікаву добірку матеріалів щодо створення цілої серії метеликів.
Які матеріали нам треба приготувати?
Ми постараємося сьогодні подивитися на всі можливі моделі виробів у формі метелика, тому приготуємо наступний набір матеріалів:
- Папір білий та кольоровий, кольоровий картон;
- Ножиці, канцелярський ніж, нитки та голки;
- Клей;
- Набір зубочисток;
- Металевий дріт, волосінь;
- Елементи декору (намистини, стрази, ґудзики);
- Природні матеріали: листя, гілочки, шишки.
- Пряжа для в’язання декількох кольорів.
Цей список можна продовжувати ще дуже довго, але ми не станемо. Якщо для створення якої-небудь моделі нам знадобиться додатковий матеріал, просто уточнимо його наявність в ході роботи.
Вироби-метелики для прикраси і стилю
Чому ми говоримо саме про прикрасу? Тому що нашою метою сьогодні є створення не тільки виробів з підручних матеріалів, але і вкрай практичних речей, якими можна користуватися в звичайному житті. Але про це трохи пізніше.
Метелик в стилі орігамі
Сьогодні ми подивимося модель метелики для самих маленьких. Такі вироби не вимагають створення модулів або застосування складних покрокових інструкцій. Детальна схема для майстра:
- Приготуємо квадратний аркуш паперу. Попросимо малюка розмалювати його фарбами або фломастером в яскраві кольори. Лінії або кола будуть виглядати як не можна до речі.
- Складіть аркуш гармошкою, починаючи від одного кута.
- По центру гармошку перев’яжіть гарною стрічкою, прикрасьте великої бусиною або просто приклейте щільну фігурку з картону – це тіло нашого метелика.
- Тепер додайте вусики – головний атрибут – виріб готова.
Зубочистка і пряжа: метелик для виставки
Приготуємо необхідний матеріал:
- Зубочистки;
- Клей;
- Пряжа будь-яких кольорів;
- Металевий дріт;
- Стрази або намистини.
Покрокова схема:
- Дві зубочистки складемо у формі літери «Х» і скріпити ниткою або тонким дротом.
- На основу намотати нитки пряжі вибраного кольору. Пряжа повинна повністю закрити просвіт літери-основи. По центру схрещених зубочисток прокладемо туге кільце з ниток, щоб надати бічних елементів форму трикутника.
- З більш товстого дроту золотистого або сріблястого кольору формуємо тіло нашого метелика. Відводимо вусики, на кінці яких клеїмо намистини темного кольору.
Тут представлена досить проста модель, з якою впорається навіть дитина. Однак, спільна робота з малюком, безсумнівно, принесе вам задоволення.
Фігура-метелик: практичне використання
Як ми вже згадували, сьогодні розберемо створення не тільки красивих виробів, але і практичних речей. Ці вироби можуть стати звичайною прикрасою в будинку, а можуть принести користь у повсякденному використанні.
Закладка-метелик в книжку
Ми подивимося два варіанти нашого аксесуара.
Варіант 1: закладка-куточок
- З щільної тканини (картону, пластику) приготуйте форму у вигляді куточка. Перевірте, наскільки добре куточок надівається на сторінки книги.
- З ілюстрованої або кольорового паперу вирізаємо три метелики різних розмірів і кольорів.
- Приклеюємо їх на основу так, щоб велика фігурка опинилася внизу, а менша – на поверхні.
- Покрийте фігури шаром клею і прикрасьте блискучою крихтою або стразами.
Дайте виробі висохнути і користуйтеся в свої години дозвілля!
Варіант 2: метелик на листочку
- З щільного картону вирізаємо фігуру у вигляді великого і вигнутого листа. Якщо ви використовували кольоровий картон, продовжуємо роботу далі. Якщо це звичайна щільний папір, пофарбуйте лист в зелений колір.
- За готовим шаблоном вирізаємо з картону маленьку метелика, ще один макет готуємо з тканини (фетр або будь-яка інша). Приклеюємо полотняну фігуру на картонну, прикрашаємо стразами.
- Залишилося тільки «посадити» нашу метелика на аркуш-основу і готово!
Підвісна іграшка для малюка
Матеріали для роботи:
- Для створення цікавої і захоплюючої іграшки для вашого малюка можна взяти основу від зламаної підвісний каруселі. Якщо такий не є, попросіть вашого тата допомогти: знадобиться міцне кільце для підвісних метеликів.
- Волосінь і тонкий дріт.
- Клей, ножиці.
- Елементи декору (проте не використовуйте багато дрібних деталей, якщо іграшка готується для зовсім маленької дитини).
Покрокова інструкція:
- За готовими шаблонами вирізаємо фігурки метеликів різної величини і форми з щільного картону.
- За цим же шаблоном робимо викрійки, відступивши від краю зразка за 1,5-2 див. Вирізаємо з будь-якої м’якої тканини фігури.
- Пришиваємо полотняні фігури на картонні основи, ведучи нитку по краю виробу (такий шов буде помітний, але додасть нашій метелику невловимий шарм). Залишимо невелику ділянку тканини без шва.
- Наш виріб має вийти об’ємним, тому набиваємо ватою «мішок» з тканини з картонною основою всередині. Прошиваємо останній ділянку.
- На верхівці метелики формуємо петельку, за яку будемо підвішувати нашу красуню до кільця.
- Робимо кілька різних фігур і прикрашаємо їх атласними стрічками, бантиками або квітами з тканини. Не використовуйте бісер, ґудзики або намистини: іграшка призначена для малюків, діти цікаві, а дрібні деталі завжди хочеться спробувати на смак.
- На кільці робимо підвіски, на кінці яких вішаємо наших метеликів. Спробуйте зробити такі вироби самі, і переконайтеся, що вироби не тільки об’ємні, але і дуже м’які.
Метелик для новорічного свята
Нова ідея для майстрів: ялинкова іграшка в формі метелика. Виріб допоможе прикрасити ваш дім яскраві зимові свята, а ми навчимо вас, як це правильно зробити. Приготуємо наступні матеріали:
- Шаблон метелики (бажано знайти ажурний готовий зразок).
- Картон, клей.
- Канцелярський ніж;
- Ажурні тканини (гіпюр, бавовна або будь-який інший вид).
- Великі скріпки.
Покрокова інструкція:
- З картону за шаблоном вирізаємо заготовки метелики. Цим же зразком користуємося для обробки ажурної тканини.
- У верхнього краю картонної основи проколюємо шилом або товстою голкою отвір.
- На картонну фігуру клеїмо наш візерунковий макет. Прикрашаємо його додатково блискітками або стрічками.
- Через отвір протягуємо розігнуту скріпку і вішаємо нашу метелика на новорічну ялинку.
Існує ще дуже багато ідей на тему створення виробів з метеликів. Ви можете скористатися будь-або запропонувати свою власну задумку. Як можна було помітити, виготовлення нашої крилатою красуні не принесло великих складнощів. Так що, вибирайте схему на ваш смак і вперед!
Фото ідеї саморобних метеликів