Квілінг – техніка створення виробів з скрученых смужок паперу. Все про квилинговые вироби для початківців – схеми, майстер-класи, фото ідеї та поради! Ідея квілінгу виникла на рубежі середніх віків у Європі. Ченці того часу підрізали золочені краю книг, скручували їх і прицепляли до кінців пера для письма. Потім ця особливість розваги ченців була перейнята знатними дамами, і отримала свій розвиток у вигляді нового виду мистецтва з незвичайною назвою «квілінг». Походження цього слова пояснюється просто: у перекладі з англійської quill означає «перо птаха». Був період, коли в 20 столітті цей вид рукоділля був забутий. Однак, вже наприкінці століття майстрині знову стали використовувати його в якості хобі. Підсумком цього стала поява квиллинговых шкіл по всьому світу. В даний час квіллінг – це сучасний вид мистецтва, в якому для створення ручних робіт застосовують вузькі скручені паперові смужки.
Використовувані в квиллинге інструменти та матеріали
Перед тим, як приступити до освоєння техніки квілінгу, слід запастися набором інструментів і матеріалів. У нього входить:
- Спеціальний верстат для нарізки рівномірних смужок кольорового паперу. В якості бюджетного варіанту підійдуть звичайні ножиці. Однак у цьому випадку на розрізання піде набагато більше часу, а смужки будуть не ідеальні рівності.
- Професійна вилка для скручування смужок. Для кручення спіралей також можна застосувати ножиці для манікюру, зубочистку або шило.
- Клей для скріплення деталей між собою та фіксації кінчиків смужок.
- Спеціальна лінійка для занять квілінгом. Вона має коркове підстава для закріплення дрібних деталей з допомогою голки. Якщо така лінійка відсутня, можна використовувати математичні лінійки.
- Пінцет. Він стане в нагоді для склеювання між собою дрібних деталей-ролів.
- Англійські шпильки. Ними дуже зручно фіксувати деталі роботи.
- Дерев’яні зубочистки. Вони використовуються для нанесення клею у важкодоступних місцях квиллинговой вироби.
Для зручності можна також придбати килимок з нанесеною розміткою, гребінь для спіралей і канцелярський ніж. Для отримання рівних і якісних спіралей, при виготовленні паперових смуг повинна використовуватися папір, щільність якої не менше 140 г/кв. м. Довжина кольорових смужок при цьому повинна бути в межах від 20 до 50 см.
Базисні елементи
Починати виготовлення квиллинговой вироби слід з освоєння основних елементів. «Спіраль» є найпоширенішою серед них. Її головними різновидами є туго скручений, ослаблений і вільно скручений роли. Перетворивши ці деталі за допомогою витягування або приминания, можна отримати інші елементи квілінгу, наприклад, крапля, стрілка, очей та інші.
Способи кручений в квиллинге
В даній техніці застосовують чотири основних способи скручування кольорових смуг:
- Класичний. Він використовується при створенні великої кількості квиллинговых виробів. Даний спосіб відноситься до базисних.
- Петельчатый. Як видно з назви, з допомогою даного способу виготовляють петельки, які застосовують у викладанні квіткових пелюсток і листя.
- Контурний. Цей спосіб використовується не так часто. В основному контурний спосіб застосовується вже досвідченими майстрами для оформлення складних картин.
- Бихайв. Цей спосіб відрізняється від інших тим, що перед роботою всі смужки паперу склеюються між собою в одну безперервну смугу, з якої потім і створюють ажурні шедеври.
Схеми квиллинговых виробів
Недосвідченому в мистецтві квілінгу майстру необхідно починати свою роботу з створення схем. Вони допоможуть гармонійно розставити дрібні елементи композиції. Для цього на аркуші паперу слід намалювати зображення, яке в результаті повинно вийти. Потім заготовляють необхідну кількість квиллинговых деталей, які розставляються на схемі. Після отримання ідеальної картинки, всі елементи фіксуються для надійності англійськими шпильками і приклеюються один до одного. Можна використовувати вже готові заготовки схем. Вони копіюються з дитячих розмальовок та журналів. Також схеми можна скачати з інтернету та роздрукувати. Більш докладний опис використання схем в квиллинге розглядається на різних майстер-класах.
Квітка в техніці квіллінг
Для початку спробуємо виготовити в техніці квіллінг простий квітка, що складається з п’яти пелюсток. Освоївшись з цієї легкої виробом, можна приступати створення більш складних квіткових композицій, яка без праці стане неповторною родзинкою будь-якого дизайну. Для роботи знадобиться:
- смужки кольорового паперу, розрізані на ширину 0,6 см;
- дерев’яна паличка, клей;
- пінцет, лінійка;
- половинка намистини.
Приступимо до роботи.
- Заготовляємо п’ять спіралей і витягуємо їх човником.
- За допомогою зубочистки і клею скріплюємо пелюстки між собою по колу.
- У центральну частину квіточки вклеюємо полубусину.
Листівка «Закохані коти»
Цю просту і незвичайну роботу можна зробити своїми руками протягом півгодини. Приготуємо матеріали:
- паперові смужки білого, чорного і червоного кольору;
- паперова ажурна серветка;
- основа для листівки із щільного паперу;
- клей, зубочистка, пінцет і лінійка;
- двосторонній скотч.
Покроковий опис процесу виготовлення листівки.
- З смужки паперу білого кольору скручуємо ослаблену спіраль і фіксуємо її за допомогою клею.
- З отриманого ролу методом витягування отримуємо деталь у формі ока. Це тіло майбутньої кішечки.
- З другої білої смужки робимо ослаблену спіраль меншого розміру. Це голова кішки.
- Приступаємо до виготовлення лапок. Для них приготуємо дві білі смуги, ширина яких в 2 рази менше попередніх. Скручуємо з них ослаблені роли і надаємо їм вид крапельки. Для цього центр спіралей паличкою зміщується в один кінець.
- Робимо кішці вушка. З вузеньких білих смужок довжиною 15 см скручуємо ослаблені спіралі і з допомогою палички надаємо їм форму стрілок.
- Для хвостика з білої смужки 10-15 см скручуємо завиток.
- Збираємо кішечку з отриманих деталей. Склеюємо між собою всі фігурки, нахиливши голову трохи вбік. Це потрібно для того, щоб у підсумку кіт і кішка могли стикатися головами.
- Аналогічно виготовляємо котика чорного кольору. Він повинен бути трохи більше кішечки, і його голова нахилена в бік кішки.
- Для сердечок приготуємо три червоні смужки, згинаємо навпіл і робимо завитки з кожного кінця у напрямку до центру. Фіксуємо отримані фігури клеєм.
- Починаємо оформляти листівку. На нижню частину картонної основи приклеюємо фрагмент круглої паперової серветки. Потім двостороннім скотчем на вершині серветки закріплюємо кішок, з’єднавши їх голівками. Поверх голів пускаємо доріжку з сердечок, прикріпивши їх за допомогою скотча.
Як техніка квілінг застосовується в житті
Розглядаючи фото готових виробів, виготовлених способом квілінг, можна зрозуміти наскільки міцно дана техніка прижилася в побуті. Квиллинговые написи можна зустріти при оформленні різних урочистостей, дизайнери створюють незвичайні статуетки з використанням паперових спіралей. Заняття квілінгом не вимагає фінансових витрат. Навіть маленька дитина зможе скрутити спіральки і подарувати мамі аленький квиллинговый квіточка на 8 березня.Захоплення цим видом мистецтва допоможе прикрасити будинок і наповнити його теплом готових композицій.
Фото ідеї виробів з квілінгу