Зшити косметичку з джинсів своїми руками – викрійка

Зшити косметичку з джинс: викрійка своїми руками. Косметичка зі старих джинсів своїми руками. У всіх, хто захоплюється рукоділлям і шиттям, є в запасі клапті різних тканин, яких не вистачить для пошиття цілого виробу. Разом з ними часто зберігаються на полиці старі речі, які вийшли з моди. Зараз ми розповімо, як все це застосувати з користю для гардеробу і зшити цікаву косметичку зі старих джинсів своїми руками. За цієї інструкції можна зробити аксесуар в техніці японського боро. Для початку кілька слів про те, що це за техніка і чим вона цікава.

Що таке японське боро?

Японське боро — спосіб створення одягу і аксесуарів шляхом зшивання разом окремих клаптів, нашивання латок і вставок. Пропонуємо зробити косметичку з джинс саме цим способом, за бажанням додавши до джинсових тканин бавовняні або лляні клаптики. Японське боро зовні нагадує всім знайомий печворк і відмінно поєднується з одягом у стилі бохо, а також з сучасними молодіжними трендами. Для з’єднання лоскутов в єдине полотно будемо використовувати ще один традиційний японський метод — сашико. Завдяки йому готова косметичка з джинсів придбає незвичайний дизайн зі стьобаної поверхнею. Сашико в одязі — це давня форма японської вишивки з використанням простого шва «вперед голка». Японське слово «сашико» означає «маленькі удари або пронизати». З’явилася ця вишивка з-за необхідності ремонтувати одяг в ті часи, коли тканина не була ще широко доступна для фермерів, рибалок і робітників. Таким чином, сашико вважається функціональної вишивкою або формою декоративного закріплює шва для ремонту місця зносу за допомогою латки. За допомогою шва «вперед голка», одяг або джинсова тканина отримують нове життя з красивими геометричними візерунками. Японська вишивка сашико в одязі не просто прикрашає одяг, але і зміцнює тканина. Сьогодні ця техніка часто використовується в суто декоративних цілях, в якості декоративної рядки в сучасному клаптиковому шитті і у вишивці одягу. А тепер приступимо до роботи. Викрійка косметички з джинсів гранично проста і доступна навіть для тих, хто робить перші кроки у створенні аксесуарів своїми руками. Для виготовлення косметички розміром 26см х18см необхідно підготувати наступні засоби: Матеріали:

 • Клаптики джинсової тканини та інших бавовняних тканин;
 • основа-х/б тканина 30 см х 38 см; підкладкова тканину за розміром основи;
 • Синтепон листової такого ж розміру;
 • Застібка — блискавка;
 • Нитки швейні №10 або штопання для вишивки сашико.

Косметичка з джинсів

Косметичка з джинсів Інструменти:

 • Швейна машинка;
 • Ножиці;
 • Кравецькі голки;
 • Швейні голки

1 Підготуйте і розкроїте необхідні тканини. Клаптики тканин викроюємо невеликого розміру, це можуть бути залишки від шиття, не обов’язково правильної форми. Тканини будемо зшивати внахлест, а не встик. Вручну зробимо невелику бахрому у клаптиків, що запобіжить від осипання і створить зістарений вигляд. Листовий синтепон (товщиною 0,5 см) викроюємо по ширині основи. Синтепон можна не використовувати. Ширина косметички залежить від довжини застібки — блискавки. Косметичка з джинсів

2 Викладаємо шматочки внапуск , приміряючи їх розташування. Косметичка з джинсів

3 На рівній поверхні розкладаємо основу косметички. Клейовим олівцем наклеюємо шматочки в потрібному порядку внапуск, уникаючи ущільнень на одному місці. Косметичка з джинсів

4 Збираємо все полотно майбутньої косметички. Косметичка з джинсів своїми руками

5 Після складання починаємо прошивати клаптики швом вперед голку, скріплюючи таким чином полотно. Стібки можуть розташовуватися хаотично або в певному порядку. Косметичка з джинсів своїми руками

6 Можна використовувати нитки одного кольору, а можна додати кілька. Якщо прошивку роблять на швейній машині, то таке шиття називають «ледачий боро». Косметичка з джинсів своїми руками

7 Пришиваємо блискавку у верхній частині і зшиваємо бічні зрізи. Косметичка з джинсів своїми руками

8 За розміром косметички робимо підкладку. Косметичка з джинсів своїми руками

9 Підкладку підшиваємо до верхнього зрізу під блискавку. Це простіше зробити вручну, а не на машинці з-за товщини тканин. Косметичка з джинсів своїми руками

Косметичка з джинс

Косметичка з джинс Стильний аксесуар готовий! По цій же схемі можна зшити косметичку не тільки з джинса, але і з будь-яких інших тканин. Наприклад, добре виглядатимуть різні шматочки оксамиту, штучної і натуральної шкіри, поєднання лакових і матових поверхонь. Проявивши фантазію, можна отримати по-справжньому ексклюзивну річ, яка буде звертати на себе увагу.

Поради початківцям

 1. Збираючись шити косметичку з джинсів, вибирайте ті фрагменти тканини, які мінімально зношені, без потертостей. Інакше готовий виріб навряд чи буде міцним. Стрейчеві джинсові тканини варто використовувати з обережністю, оскільки вони легко розтягуються і можуть деформувати аксесуар, зіпсувати його форму. Краще всього віддати перевагу щільному дениму або комбінувати його з таким же щільним бавовною.
 2. Якщо хочеться пошити аксесуар з інших матеріалів, перед роботою клапті тканини варто підготувати: попрати, висушити і пропрасувати гарячою праскою. По-перше, це дозволить переконатися, що тканина не буде линяти під час намокання або прання. А по-друге, якщо клапоть піддається усадці від високих температур, нехай він зменшиться в розмірах до пошиття виробу.
 3. Для того, щоб зшити косметичку з джинса, знадобиться спеціальна голка, здатна пробити щільну тканину. Голки для швейної машинки, якими легко прострочити щільний денім, мають позначення 130/705, H-J/80-110 або Denim. Якщо використовуються досить тонкі тканини, може підійти і універсальна голка.
 4. Створюючи полотно з різнокольорових клаптів, намагайтеся розташовувати поруч контрастні матеріали — це зробить виріб більш виразним. У будь-якому випадку не варто відразу приступати до шиття, краще поекспериментувати з розкладкою, пересуваючи клаптики, щоб вибрати найцікавіший варіант.
 5. Яскравий декоративний ефект косметичці додасть бахрома. Для цього потрібно розтріпати краю у декількох шматків, а потім зробити рядки по лінії бахроми, відступивши від неї на 1-2 міліметра. Це не дозволить тканини розповзатися далі. Зрозуміло, фрагменти з бахромою потрібно підготувати заздалегідь — до пошиття.

Отже, тепер ви знаєте, як зшити косметичку з джинса своїми руками і отримати оригінальну обновку, яка буде в одному екземплярі. За таким же принципом можна створити літню сумочку-клатч, мішок для взуття або шопер для походів по магазинах. Також, розповімо Вам про сумку з джуту або сумку шопер.