Закладки з паперу: фото красивих плетених закладок в техніці орігамі. Схеми для початківців та дітей, просте орігамі з паперу у вигляді тварин. Техніка орігамі дозволяє створювати різні декоративні і навіть цілком функціональні речі. Хто не вигадував імпровізовану з підручних предметів закладку, щоб не втратити місце в книзі, на якому довелося перервати захоплююче читання? Не всі видавці передбачають ляссе. Зате виготовлена своїми руками орігамі закладка доведеться до речі і стане прекрасним аксесуаром для книг.
Як можна використовувати
Впоратися з нескладною технікою по силам як дорослим, так і дітям. При цьому ніяких особливих навичок не потрібно. Необхідно вибрати потрібний дизайн, схему виготовлення і приділити трохи часу відтворення. Варіацій багато, від найпростіших до більш складних у виконанні. Маючи покрокову інструкцію і трішки терпіння, можна зробити воістину оригінальну закладку, яка буде не просто виконувати своє первісне призначення, але і радувати око. Конструкція визначає принцип використання. Так, є звичні закладки-вкладиші, що розташовуються між сторінками і навіть вказують на певний фрагмент тексту, а є нетривіальні закладки-куточки, розміщуються відповідним назві чином. Деякі варіанти можуть додатково використовуватися в якості підвісок або складових декоративних гірлянд з метою прикраси кімнати. Далі ви детально дізнаєтеся, як легко і просто створити милі орігамі закладки. Знадобиться щільний папір різних кольорів (матова і глянсова), а також ножиці, лінійка, клей, олівці, скріпки та інші канцтовари для оформлення. Замість паперу можна використовувати целюлозу з орнаментом чи дрібним принтом. Виконуйте дії в строгій послідовності. З дизайном сміливо експериментуйте. Не бійтеся розвивати фантазію і творчий потенціал.
Плетені закладка
Дана техніка доступна для будь-якого віку і дозволяє в лічені хвилини створити закладку з незвичайним геометрично-симетричним малюнком. Схема виглядає наступним чином:
- Підготуйте основу. Для цього до паперової заготівлі синього кольору, за формою утворює прямий кут, приклейте дві паперові смужки білого кольору хрест-навхрест, залишивши синій куточок недоторканим. Розташуйте конструкцію кутом вгору.
- Обидві сторони синього фрагмента, спочатку праву, потім ліву, загніть паралельно білим смужкам. Після виконайте аналогічні дії з кінцями білого кольору. Продовжуйте чергувати кольору, формуючи плетіння за принципом коси.
- В кінці необхідно надати завершеність, склеївши кінці і обрізавши зайве.
Можна використовувати інші кольори і схеми плетіння. Якщо початкову композицію виконати трохи інакше, то при аналогічних діях в подальшому вийде оригінальна змійка.
Паперова стріла
Така фігурна закладка подвійно функціональна, так як не просто зазначає сторінку, але і деталізує абзац. Виконайте наведені нижче інструкції.
- На цупкого кольорового паперу намалюйте олівцем стрілу. Для рівного контуру скористайтесь лінійкою.
- Отриманий шаблон виріжте з допомогою ножиць.
- Підстава трохи зігніть, щоб за цей край можна було фіксувати закладку.
- Загин вкладіть не на наступній від потрібного місця сторінці, а трохи далі. Так закладка не випаде і не загубиться.
Погодьтеся, це дуже просто. За бажанням можна прикрасити закладку яким-небудь малюнком, написом або художньої абстракцією.
Закладка-олівець
Виріб відмінно поєднується з навчальною літературою. Доречною буде підпис з позначенням дисципліни або своїх ініціалів. Будьте уважні: дій тут трохи більше, але в цілому складнощів з виготовленням виникнути не повинно.
- З кольорового паперу односторонньої достатньої щільності необхідно вирізати прямокутник 10х20 см.
- Заготівлю згорніть навпіл уздовж довгої сторони, щоб утворилася чітка лінія згину. Розігніть лист і покладіть виворітного стороною вгору. Відігніть зверху смужку 1,5 см шириною.
- Переверніть лицьовій (кольоровий) стороною до себе. Верхні кути складіть до центральної лінії, після чого повторіть це ще раз в тому ж напрямку.
- Відігніть утворився прямокутник внизу тому. Прочертите лінію олівцем.
- Далі необхідно провести фінішну збірку, підігнувши виступаючі з боків кінці до утворення паралельних ліній контуру олівця.
- Отримані кишеньки щоб уникнути розкриття необхідно скріпити клеєм.
На кожну навчальну дисципліну можна зробити по закладці. У підсумку ви зберете цілу колекцію різних кольорів.
Кутова закладка
Ця різновид користується високою популярністю завдяки простоті, зручності і варіативності оформлення. Куточок надівається на верхню або нижню частину сторінок, позбавляючи читача від непотрібних пошуків. Почніть з найбільш простої схеми:
- На щільному папері/картоні від верхнього лівого кута накресліть вправо два квадрата 4х4 см і ще один такий же вниз.
- Вийшла буква “Р”. Її необхідно вирізати. Зігніть шаблон по внутрішніх лініях, після чого розгорніть його в попередній стан.
- У крайніх квадратах проведіть олівцем діагоналі. Обріжте отримані з зовнішньої сторони трикутники.
- Залишилися трикутники загніть всередину квадрата.
- Щоб конструкція не розкривалася, необхідно склеїти верхній трикутник з нижнім, залишивши всередині кишеньку.
Закладка готова. Якщо ви хочете бачити перед очима щось яскраве і оригінальне, прикрасьте її малюнком або об’ємної аплікацією. Варіантів декорування величезна кількість. Куточок-закладка для книг в техніці орігамі може мати круглу форму. Принцип виготовлення нічим особливо не відрізняється. Перша асоціація з дизайну — чарівний смайлик, який буде кожен раз дивитися на вас із сторінок. Великих художніх талантів для цього не знадобиться. При збереженні основного принципу, але із змінами в збірці кілька кроків виходить закладка у формі сердечка. Техніка орігамі настільки різноманітна, що неодмінно варто зробити різні кутові фігурки, які здадуться вам найбільш симпатичними і здійсненними. Як видно, створення орігамі закладок являє собою творчість, не потребує спеціальних навичок, складних інструментів/матеріалів і більш ніж доступне для будь-якого віку. Дітям подібне заняття навіть корисно для розвитку дрібної моторики, мислення та уяви. Якщо перераховані схеми здадуться на перший раз складними, можна почати з техніки аплікації. Наприклад, якщо вирізати з різнокольорового паперу кружечки (одного діаметра або різних), прикрасити їх відповідним чином, розкласти з деяким напуском і зрушенням від центральної лінії, а потім склеїти, вийде закладка у вигляді гусениці. Процес здорово захоплює, а його результат робить читання ще більш приємним.
Фото різних закладок в техніці орігамі