Прості фенечки з бісеру без верстата: легкі схеми для дітей. Варіанти візерунків для фенечок, сплетених з бісеру – фото модних і красивих прикрас. Важко уявити інша прикраса, створює таке ж радісне і літній настрій, як фенечки з бісеру. Цю життєрадісну біжутерію подарувало світу рух хіпі. До того ж оригінальні штучки з різнокольорових намистин являють собою набагато більш бюджетні аксесуари, порівняно з виробами з дорогих матеріалів. Обмеження пересувань і вимушена зміна занять протягом 2020 року для багатьох людей стала приводом, щоб звернутися до забутих видів рукоділля, а предмети з бісеру стали популярним трендом світової моди.
Традиційне плетіння фенечок
Невеликі яскраві браслети прийшли в 21 вік з 60-х років минулого століття, коли молодь створювала свою альтернативну культуру в рамках руху хіпі, який завоював весь світ прихильністю до простої одязі і прикрасам, зробленим своїми руками. Кольорові фенечки з бісеру збираються зазвичай на волосінь, міцну нитку або еластичний джгут. В якості матеріалу використовується дрібний бісер, прозорий стеклярус, включені в композицію великі намистини або різні оригінальні доповнення. За формою браслет може бути плоским, об’ємним, округлим, тонким або широким, суцільним або з застібкою. Вибір поєднання кольорів для створення візерунків залежить тільки від фантазії авторів. З візерунків популярні різні орнаменти у вигляді ромбів, квіток, смужок, зигзагів і інших фігур. Одними з найпопулярніших серед школярів та молоді є браслети з іменами – це відмінний подарунок подругам або сестрам. Бісер можна поєднувати з іншими матеріалами, такими як атласні стрічки, декоративні шнури або шкіряні смужки. Процес плетіння з бісеру не складний і його можуть освоїти навіть учні молодших класів.
Загальні правила плетіння
Для плетіння з бісеру не існує вікових обмежень – ним захоплюються дівчинки, їх мами і бабусі. Робота з намистинками розвиває дрібну моторику, творчу фантазію і радує результатом. Перш ніж приступити до освоєння майстер-класу з плетіння фенечки з бісеру, треба придбати необхідні предмети для роботи. Серед них бісер декількох кольорів, капронова волосінь середнього діаметру або міцна нитка, голки та ножиці. Рукоділля вимагає терпіння та уваги, а для того, щоб зусилля були винагороджені, слід дотримуватись кількох простих і загальних правил:
- Щоб браслет вийшов рівним і однорідним по всій довжині, необхідно міцно утримувати волосінь, нанизуючи бісер. При цьому її треба натягати з невеликим зусиллям, намагаючись рівномірно розподіляти.
- Якщо волосінь кінчається, то вузлик треба розташовувати ближче до останньої бусинці.
- Новачкам краще починати з простих схем, сопровожденных інструкціями.
Не варто відразу засмучуватися через невеликого викривлення або дірочок, відомих на готовому виробі. Після перших кількох дослідів руки почнуть відчувати потрібний натяг волосіні або джгута, а робота буде виконана більш однорідне.
Тонкий браслет, сплетений хрестиком
Міцні нитки, типу муліне, втягається в тонку голку, а на волосінь бісер легко одягається без пристосувань. Відрізавши шматок волосіні з запасом, приблизно три обхвату зап’ястя, треба одягнути на нього 4 бісеринки. Склавши волосінь навпіл, таким чином, щоб намистинки залишилися на згині, треба один з кінців затягнути всередину крайній з них. Утворюється гурток з кінцями волосіні, що виходять в протилежні сторони. Наступний етап полягає в нанизуванні на один хвостик ліски одну, а на іншій – дві бісеринки. Крізь третю, крайню з них завершується другий гурток. За вже знайомою схемою плетіння відбувається до потрібної довжини, що відповідає обсягу руки. При бажанні сплести широке виріб в цій техніці, треба протягувати волосінь в крайні бічні намистинки, продовжуючи хрестову схему.
Техніка мозаїчного плетіння
Для виготовлення щільного полотна з рівними краями багато умільці використовують метод, званий “пейот”. Для її виконання слід взяти близько 2 метрів нитки або волосіні. Одну намистинку треба закріпити на відстані 15 см від кінця волосіні і для цього затягнути її двічі в одну і ту ж дірочку. Потім на нитку одягнути ще 5 або 7 намистинок, головне, щоб вийшло парних. Для повороту на другий ряд нитку, що виходить з шостої намистинки треба просмикнути спочатку в першу другого ряду, а потім у п’яту першого. Потім повторити схему, просмикнувши волосінь в другу бусинку другого ряду, а потім у третю з першого. У підсумку нитка вийде з самої першої бісеринки, і в такому ж порядку продовжується плетіння третього ряду.
Плетіння фенечки в техніці Ндебеле
На плоскому полотні, виконаному в цій техніці, малюнок виходить у вигляді ялинки. Для неї треба взяти близько півтора метрів волосіні і парне число бусинок. Першу треба також закріпити, повторно протягнувши через неї волосінь. Для початку одягається 10 намистинок, крім початкової. При повороті на другий ряд малюнок повторюється подібно мозаїчній, але з захопленням відразу двох бусинок і пропусканням волосіні в бісер першого ряду також через два. Таким чином швидкість плетіння збільшується за рахунок одночасного додавання по дві намистини.
Виконання плетеного джгута
Ефектно виглядають браслети у вигляді джгутів. Щоб зрозуміти як зібрати фенечку з бісеру, треба уявити собі що техніка Ндебеле працює в чотирьох вертикальних стовпчиках бісеру, встановлених у вигляді квадрата. Волосінь буде захоплювати нову бісеринку одного стовпчика і проходити через вже закріплену нижню, наступного по колу. Виходить чотиригранний виріб, який в готовому вигляді стає спіральним. Такі браслети носять і хлопчики, якщо вибрати для виробу бісер темного кольору.
Спосіб плетіння браслета з ім’ям
Щоб виготовити більш складне прикрасу можна скористатися подобою ткацького верстата. Для цього на книгу або шматок щільного картону треба паралельно натягнути кілька рядів міцної нитки і закріпити їх по краях скотчем. Потім іншою ниткою, просунуті в голку, слід нанизувати по одній бусинки, а між захопленнями протягати нитку, то нижче перпендикулярно натягнутою основи, то вище неї. Так вийде принцип тканого нитками полотна, з одягненими на поперечні нитки бісеринками. Букви виходять іншим кольором, нанизаним на малюнку.
Плетіння простий кіски
Цей метод настільки простий, що доступний самим юним рукодільниця. Необхідно для його виконання нарізати три шматка ліски по 50 см, з запасом. Для варіанту з застібкою, їх треба прикріпити до колечка, а потім всі три протягнути через намистину більшого розміру. На кожен відрізок нанизується дрібний бісер різних кольорів. Коли він заповнить всю отмеренную довжину браслета, треба сплести звичайну потрійну косичку і знову взяти велику намистину, просмикнувши крізь неї всі три хвостика. Робота закінчується вузликом на другому колечку і кріпленням до нього застібки. Створення прикрас своїми руками допомагає дівчаткам і більш дорослим дівчатам проявляти свою індивідуальність. Вони можуть робити оригінальні вироби з власним творчим ідеям і схемами, використовуючи як ніжні дитячі тону для зображення квітів і звірят, так і більш темні, суворі, відповідні до модним вбранням. Різноманітність матеріалів і тим дозволяє винаходити плетені браслети різної стилістики.